TRASA

Trasa biegu 100 mil

podzielona jest na 2 części, które  wyraźnie odróżniają się od siebie.
I część (jest to również część trasy 30 i 40 mil) – to trasa, która prowadzi po regionie Beskidu Wyspowego, który słynie z sadów owocowych, przepięknie kwitnących w majowe dni.

Trasa 100 mil (I część tej trasy stanowi większą część trasy biegu 40 mil)

Na początku biegacze będą przemierzali łagodne pagórki w okolicy Łącka w kierunku Kiczni.  Stamtąd trasa podąża w kierunku góry Klończyk, a następnie w kierunku Cisowego Działu, Turystycznej Perełki Powiatu Limanowskiego (Punkt kontrolno-żywieniowy)

Z Cisowego Działu mocnym asfaltowym zbiegiem biegacze podążają w dół. Przy kościele w Młyńczyskach trasa 30 mil idzie niebieskim szlakiem w górę do Jeżowej Wody i dalej zielonym w kierunku Zalesia. Biegacze trasy 40 i 100 mil biegną  w kierunku zielonego szlaku , który będzie prowadził przez Górę Skiełk (tu trasa prowadzi kawałek poza szlakiem by ominąć drogę asfaltową i iść lasem) do Łukowicy (punkt kontrolno – odżywczy). Po ciepłym posiłku kierujemy się ku górze Pępówka i Łyżka zielonym szlakiem, aż do rozwidlenia szlaków w Siekierczynie, tam przechodzimy na niebieski i nim pędzimy na punkt odżywczo – kontrolny w Siekierczynie/Starej Wsi. Najedzeni, napojeni niebieskim szlakiem wspinamy się na Górę Golców, po czym wciąż biegnąc niebieskim szlakiem docieramy do rozwidlenia szlaków na masywie góry Ostra. Tam skręcamy w prawo na zielony szlak i lecimy przez Jeżową Wodę na Ostrą (tu trasa 30 mil łączy się z trasą 40 i 100 mil), przecinamy Przełęcz pod Ostrą i dalej zielonym szlakiem na Cichoń (w połowie trasy 40 i 100 mil się rozdzielają).

Trasa 30 i 40 mil podąża w kierunku Modyni, gdzie dołącza się do tras 14 i 100 mil.

Trasa 100 mil prowadzi dalej w kierunku Zalesia, gdzie będzie punkt kontrolno-żywieniowy z ciepłym posiłkiem. Jest to tez punkt 1 z dwóch przepaków przygotowanych dla zawodników trasy 100 mil.

Z punktu kontrolnego w Zalesiu biegniemy w kierunku Dzielca, a stamtąd na górkę Świerczek. Niecałe 500 metrów po zbiegnięciu ze Świerczka na żółtym szlaku, który fragmentem prowadzi przez drogę asfaltową skręcamy w lewo na stokówkę przy Łopieniu i tu będzie kolejny punkt kontrolno-odzywczy. Z punktu biegniemy w górę i trochę pobiegamy po Łopieniu. Z Łopienia zbiegamy szlakiem Jana Pawła II do Jurkowa (dość trudny zbieg, dlatego uważajcie).
W Jurkowie (w centrum- obok kościoła) będzie na Was czekać punkt kontrolno-odżywczy z ciepłym posiłkiem. Stąd niebieskim szlakiem prosto na Ćwilin a z niego żółty zbieg do Mszany Dolnej. Tu dołączamy się do zielonego szlaku, który idzie w kierunku góry Ogorzała i Ostra (tak tak, na trasie mamy dwie góry Ostre!!!). Stamtąd dalej zielonym szlakiem biegniemy w kierunku Jasienia.Przed podejściem na Jasień będzie kolejny punkt kontrolno-żywieniowy.  Z Jasienia biegniemy żółtym szlakiem do góry Krzystonów skąd zbiegamy zielonym szlakiem w dół  do Jurkowa, gdzie będziecie mogli uzupełnić energię.
Z Jurkowa biegniemy na Mogielicę niebieskim szlakiem, a z Mogielicy końcóweczka będzie urozmaicona – będziecie zadowoleni :):):):)

Kolejny punkt będzie w Szczawie skąd trasa poprowadzi do Zalesia.

Z Zalesia trasa prowadzi  na Zbludzkie Wierchy, później niebieskim na Modyń. W Zbludzy czekać będzie na Was ostatni punkt żywieniowy przed metą. Stamtąd podbieg na Modyń żółtym do Łącka.
Na II odcinku trasy asfalt będzie stanowił ok 20-25% trasy.

Trasa 14 mil „Owczy Pęd”

Trasa prowadzi z amfiteatru w Łącku widokowymi ścieżkami i drogami na Górę Modyń (w Zbludzy dołącza się do trasy 40 i 100 mil). Ze szczytu Modyni biegacze pobiegną żółtym szlakiem prosto do mety w Łącku.

Dystanse…

Ciekawe miejsca na trasie biegu

Trasa naszego biegu przebiegać będzie przez niezwykłą górę, która skrywa w sobie tajemnice przeszłości – Góra Zyndrama. Archeologiczne odkrycie osady na Górze Zyndrama wskazuje na to, iż była ona zamieszkana przez ludność najprawdopodobniej przybyłą z okolic Węgier i mieszkającą tam od ok 1750 r. pne. Polskie Mykeny. Więcej szczegółów na stronie:
https://www.gora-zyndrama.archeo.uj.edu.pl/start